AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Z cmentarzy kradli krzyże, napisy, figurki. Łupy sprzedawali w skupie złomu

Dwaj mężczyźni kradli z cmentarzy metalowe elementy, które później sprzedawali w skupie złomu. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 32 lat podejrzanych o kradzieże na cmentarzach w  kilku miejscowościach w woj. lubuskim.

Mężczyźni kradli metalowe elementy (krzyże, napisy, figurki), po czym sprzedawali je w punkcie skupu złomu. Złodzieje na skradzionych łupach zarobili 200zł, natomiast straty na kilku cmentarzach, m.in. w Strzelcach Krajeńskich i Zwierzynie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionych łupów. Znaleźli je w skupie złomu. Podczas oględzin mieszkania jednego ze złodziei policjanci zabezpieczyli również amfetaminę.

Obaj mężczyźni usłyszeli 10 zarzutów kradzieży, a jeden z nich zarzut posiadania narkotyków i oszustwa. Za kradzież złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

 

(źródło: TVN24)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close