RegionWiadomość dnia

Coraz więcej utonięć. Wyjątkowo tragiczny początek sezonu nad wodą

Wyjątkowo tragiczny weekend nad wodą. W całej Polsce w dwa dni służby odnotowały 15 przypadków utonięć. Mimo szybkiej reakcji służb nie udało się uratować 23-letniego mężczyzny, który wczoraj wraz z kolegą nurkował w jeziorze Paprocańskim w Tychach. Pomoc wezwał jego kolega.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Wraz właśnie z ratownikami po około 10 minutach, wyciągnęli z wody mężczyznę i niezwłocznie udzielali mu pomocy. Na miejsce został skierowany śmigłowiec – mówi asp. sztab. Barbara Kołodziejczyk, KMP w Tychach.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku, a więcej szczegółów w sprawie ma pojawić się po sekcji zwłok. Nieco bardziej szczęśliwie zakończyła się akcja ratunkowa przy Pogorii I w Dąbrowie Górniczej, gdzie wczoraj rano zasłabł 51-letni mężczyzna.

– Jak się okazało mężczyzna osunął się do wody z niewiadomych przyczyn, został wyciągnięty przez ratowników WOPR, przywrócono mu czynności życiowe – mówi asp. Bartłomiej Osmólski, KMP w Dąbrowie Górniczej.

Młody mężczyzna utonął na Paprocanach. W całej Polsce w weekend utonęło 15 osób
Młody mężczyzna utonął na Paprocanach. W całej Polsce w weekend utonęło 15 osób

I czym prędzej przetransportowano do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej niezbędnej pomocy. Według relacji córki, mężczyzna nie chorował przewlekle, a o 8 rano przy akwenie miał wypić tylko jedno piwo. Prawdopodobną przyczyną mogło być przegrzanie spowodowane upałem.

W miniony weekend nie zabrakło również incydentów z udziałem osób próbujących swoich sił w wodzie po spożyciu sporych ilości alkoholu. Tak było na Pogorii IV, gdzie policjanci zatrzymali dwie osoby poruszające się skuterem wodnym.

– Dziwnie się zachowywali, jak się okazało poddani badaniu, przynajmniej ten kierujący skuterem na zawartość alkoholu no niestety był nietrzeźwy – mówi asp. Bartłomiej Osmólski, KMP w Dąbrowie Górniczej.

 

W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Podobnie jak w wypadku zawróconych przez ratowników WOPR rodziców, którzy po spożyciu chcieli wypłynąć na dmuchanym materacu wraz z małym dzieckiem na środek Pogorii III. Jak mówią służby takich przypadków jest wiele.

– Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że pływamy na trzeźwo, w miejscach do tego przeznaczonych, w miejscach gdzie są ratownicy, lub inni przedstawiciele służb, którzy mogliby nam udzielić pomocy gdyby coś się działo – mówi podinsp. Adam Strzebińczyk, KWP w Katowicach.

Od początku maja w zbiornikach wodnych w naszym regionie utonęły 4 osoby.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gramy dla Oliwii Hyli. Sprawdź harmonogram koncertu! [20 czerwca]

Bobrowniki śląskim liderem! Żadna inna gmina nie ma tylu zaszczepionych!

Premier Morawiecki w Katowicach o odejściu Kaczyńskiego: Mam nadzieję, ze to jedynie pogłoski [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close