Region

Czeladź: Chciał dać 100 zł łapówki, żeby nie trafić na izbę wytrzeźwień

Policja z Czeladzi zatrzymała 43-letniego obywatela Ukrainy, który w trakcie policyjnej interwencji chciał ich przekupić. Mający sporo ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna, próbował wręczyć stróżom prawa 100 złotych, aby uniknąć pobytu na izbie wytrzeźwień po wszczętej w miejscu pracy awanturze. Amatorowi wyskokowych trunków, za próbę wręczenia łapówki, grozi teraz kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci pełniący służbę na terenie Czeladzi otrzymali zgłoszenie o awanturze na terenie jednego z tamtejszych zakładów produkcyjnych. Przełożeni zatrudnionego w firmie 43-letniego obywatela Ukrainy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mimo to obcokrajowiec uparł się, że tego dnia będzie pracował. Przybyły na miejsce patrol potwierdził stan mężczyzny.

Zobacz także: Właściciel plantacji konopi indyjskich sam zgłosił się na policję. Usłyszał o tym w mediach

Zabrze: Właściciel plantacji konopi indyjskich sam zgłosił się na policję. Usłyszał o tym w mediach

Jak wykazało badanie, w jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. 43-latek, gdy tylko usłyszał, że najbliższe godziny spędzi trzeźwiejąc w izbie wytrzeźwień, wyjął banknot 100-złotowy i próbował wręczyć go policjantom, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności. Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia. Po wytrzeźwieniu o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close