AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

Częstochowa: Małżeństwo zatrzymane przez ABW. Okradli Państwo na blisko pół miliarda złotych

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała małżeństwo N. w Częstochowie. Para podejrzana jest, m.in. o wyłudzanie podatku VAT oraz pranie brudnych pieniędzy.

 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z policją zatrzymała w Częstochowie małżeństwo N. poszukiwane listami gończymi.

Jak podaje Prokuratura Regionalna w Szczecinie zatrzymane małżeństwo – Anna S.-N oraz Adam N. „to główni podejrzani o udział w przestępczym procederze, w którym zaangażowane było wiele osób i ponad 20 podmiotów gospodarczych, zarówno polskich, jak i zagranicznych”.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w obrocie wewnątrzwspólnotowym, wystawianiem fikcyjnych faktur oraz praniem brudnych pieniędzy, w ramach której działało małżeństwo N.

Straty Skarbu Państwa związane z działaniem przedmiotowej grupy przestępczej oszacowano na kwotę ponad 274.252.000 zł – z tytułu narażenia na uszczuplenie należnego podatku oraz na kwotę ponad 180.785.000 – z tytułu narażenia na nienależny zwrot podatku VAT – podaje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Do tej pory w toku śledztwa zarzuty przedstawiono 10 osobom.

 

(źródło: Prokuratura Regionalna w Szczecinie)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close