Region

Częstochowa: Policyjny pościg za kierowcą Dacii. Padły strzały

Nawet do 5 lat więzienia grozi 50-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Próbował przejechać policjanta i zepchnąć z drogi policyjny motocykl. Wówczas mundurowy oddał strzały z broni służbowej.

 

Piłkarze zespołu z okręgówki bawią się w kiboli! TOP 5 Silesia Flesz gra FAIR!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 czerwca, około godziny 9.00. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, pełniąc służbę na motocyklach w miejscowości Biskupice, zauważyli samochód marki Dacia, który próbowali zatrzymać. Niestety kierowca zignorował policjantów i zaczął uciekać.

Mundurowi niezwłocznie podjęli pościg. Pomimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się do kontroli i nadal kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Uciekający w pewnym momencie próbował zepchnąć policyjny motocykl z drogi i przejechać policjanta. Wówczas funkcjonariusz wykorzystał broń służbową do zatrzymania kierowcy i oddał strzały. Dzięki przestrzelonym oponom możliwe było zatrzymanie mężczyzny, do którego doszło na drodze DK46 w miejscowości Odrzykoń.

Zatrzymany to 50-letni mieszkaniec Częstochowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na policjanta.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close