AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Częstochowa: Zbierał pieniądze na chore dziecko. Nie miał zamiaru jednak przekazać ich potrzebującemu

W Częstochowie, 40-letni mężczyzna zbierał datki na chore dziecko. Miał przy sobie puszkę i ulotki dotyczące zbiórki. Okazał się jednak być oszustem.

 

Oficer dyżurny z komisariatu I w Częstochowie, otrzymał kilka dni temu zgłoszenie oszustwa. Jak się okazało, 40-latek zaczepiał przechodniów, prosząc o datki na chore dziecko. Jedna z kobiet skojarzyła jednak nazwisko potrzebującego dziecka i wtedy okazało się, że mężczyzna jedynie podszywa się pod wolontariusza. 40-latek został zatrzymany. Miał przy sobie puszkę i wykonane przez siebie ulotki dotyczące zbiórki.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Dodatkowo śledczy ustalili, że kilka tygodni temu był już notowany w podobnej sprawie. Wtedy również usłyszał zarzut oszustwa, polegającego na podszywaniu się pod wolontariusza, zbierającego datki na chore dziecko. Kryminalni, wraz z prokuratorem wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

 

(źródło: KMP Częstochowa)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close