AlarmRegionWiadomość dnia

Czy oni mózgi zostawili w domu? Zobaczcie, co wyrabiają piesi na DTŚ w Gliwicach! [ZDJĘCIA]

Problem powraca. Piesi spacerujący w tunelu, rowerzyści wjeżdżający na Drogową Trasę Średnicową… Nie ma tygodnia, aby ktoś nie próbował łamać przepisów jednoznacznie mówiących, że DTŚ to nie deptak czy ścieżka rowerowa. Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że średnicówka to droga przewidziana dla ruchu kołowego z wyjątkiem rowerów, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgowych. -Przed każdym wjazdem na DTŚ ustawione są znaki wyraźnie zabraniające poruszania się pieszo lub rowerem po tej drodze. Betonowe bariery drogowe rozdzielające jezdnie to elementy wyraźnie wskazujące na brak możliwości przejścia i przejazdu na drugą stronę – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

 

Poruszanie się pieszo, rowerem lub np. traktorem po Drogowej Trasie Średnicowej jest przede wszystkim arcyniebezpieczne. Tym, którzy za nic mają sobie igranie z własnym życiem przypominamy, że jest również niezgodne z przepisami Prawa o ruchu drogowym i może skutkować sankcjami prawnymi przewidzianymi w tejże ustawie bądź kodeksie wykroczeń.(źr: UM Gliwice/ZDM Gliwice)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close