Region

Darmowe bilety do do kopalni srebra i sztolni czarnego pstrąga w Tarnowskich Górach [WIDEO]

Cudze chwalicie, swego nie znacie! 1526 darmowych biletów do kopalni srebra i sztolni czarnego pstrąga rozda Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Pomysł kierowany tylko do mieszkańców to część akcji – „UNESCO dla tarnogórzan – cudze chwalicie, swego nie znacie” i ma na celu wsparcie lokalnej turystyki. Akcja nie jest przeprowadzana przypadkowo akurat teraz.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


W tym roku mijają 3 lata od wpisania tych obiektów na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Darmowe bilety można odebrać w Centrum Informacji Miejskiej w Tarnowskich Górach, oświadczając jednocześnie, że jest sie mieszkańcem Tarnowskich Gór.

Będziemy po prostu wierzyć na słowo, ale za drugiej strony nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że ktoś weźmie nie wiadomo ile biletów, po pierwsze ich nie wykorzysta, a po drugie no wykorzysta być może nie z przeznaczeniem – mówi Mariusz Jarzombek, Urząd Miejski w tarnowskich Górach.

Po pandemicznym zamknięciu oba obiekty zostały ponownie otwarte dla turystów 6 czerwca. Obowiązuje ograniczenie w liczbie osób mogących jednocześnie brać udział w wycieczkach. Kopalnię może w jednym momencie zwiedzać 10 osób, sztolnię 20. Dodatkowo wprowadzono dłuższe przerwy pomiędzy planowanymi turami zwiedzania. Mimo obostrzeń muzeum jest przygotowane do nowego sezonu i przyjęcia dużej liczby turystów.

Tak zalecamy u góry, każdy przed każdym zejściem, przewodnik mówi jak się trzeba zachować. Zakładają maseczki, runda dezynfekcji i turyści starają się stosować do zaleceń przewodnika – mówi Robert Szeliga, przodowy sztolni.

W tym sezonie po 40 latach użytkowania wymieniono również łodzie. Jedna ze starych łódek stanie się obiektem muzealnym i będzie się znajdować przed wejściem do szybu Sylwester. Nowe łodzie ruszą w najbliższą sobotę. W zeszłym roku kopalnię srebra i sztolnię czarnego pstrąga odwiedziło ponad 170 tys. ludzi, więcej niż kopalnie Guido i sztolnię Krolowa Luiza w Zabrzu.

Kto był w sztolni jako dziecko, to jako dziecko się znowu poczuje przybywając do sztolni. Sa jeszcze wolne bilety aby załapać się na te pierwsze kursy, żeby być po prostu pierwszym, zrobić sobie zdjęcie i tę wycieczki zapamiętać. – mówi Grzegorz Rudnicki, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Darmowe wejściówki będzie można wykorzystać przez dwa weekendy od 24 do 26 lipca, oraz od 31 lipca do 2 sierpnia br.

Źródło: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Darmowe bilety do do kopalni srebra i sztolni czarnego pstrąga w Tarnowskich Górach [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close