RegionWiadomość dnia

Defilada wojskowa 15 sierpnia w Katowicach: Będą bezpłatne linie autobusowe

Nie trzeba się martwić, gdzie w Katowicach zostawimy auto, jeśli wybieramy się na wielką defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia. Co zresztą nie będzie proste, bo Katowice zamienią się na ten czas w swoiste miasto – twierdzę. Ale na piechotę – niczym piechota – też iść nie trzeba, bo uruchomione będą specjalne linie autobusowe.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

Organizacja obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach spowoduje duże zmiany w komunikacji na terenie stolicy Metropolii. 15 sierpnia bieżącego roku wyłączone z ruchu kołowego zostaną główne ulice miasta, komunikacja miejska będzie kursowała według tymczasowych rozkładów jazdy lub zmienioną trasą. Dodatkowo zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe S1 oraz S2.

 

W czwartek 15 sierpnia miasto Katowice będzie gościło wojsko oraz najważniejsze władze państwowe. Organizacja Defilady to wielkie przedsięwzięcie, które niesie ze sobą spore zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu będą między innymi aleja Korfantego (na całej długości), aleja Roździeńskiego, ulice Bagienna, Chorzowska, Jagiellońska, rondo gen. Jerzego Ziętka oraz tunel pod rondem.

Dla zachowania komfortu mieszkańców oraz gości wyznaczone zostały parkingi na przedmieściach Katowic, które posłużą w dniu wydarzenia za centra przesiadkowe. Uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 i S2, zapewniające dojazd i powrót z parkingów w rejon wydarzenia. Przedmiotowe parkingi wyznaczone zostały w rejonie centrum handlowego Silesia City Center, marketu IKEA oraz salonu meblowego Agata.

 

Trasy przejazdu specjalnych linii są następujące:

S1: Katowice Szkolna – Katowice Dąbrówka Mała Nowosam
S2: Katowice Dąb Silesia City Center – Katowice Chorzowska – Katowice Plac Wolności

 

 

Zachęcamy do przejazdu komunikacją miejską i skorzystania z oferty przygotowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Warto zachować szczególną ostrożność w czasie planowania podróży i zapoznać się z komunikatami, dostępnymi na naszej stronie internetowej.

źródło: Metropolia
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close