SportWiadomość dnia

Derby Śląska za nami! Piast Gliwice wygrał z Ruchem Chorzów 3:0!

Strzelanie w Chorzowie rozpoczęło się późno. Pierwszy gol dla Piasta padł dopiero w 73. minucie po samobójczym utrafieniu Pawła Oleksego. Co ciekawe zawodnik Ruchu w nieodległej przeszłości reprezentował barwy gliwickiej drużyny. Dwie minuty później było już 2:0 dla Niebiesko-Czerwonych. Na listę strzelców wpisał się Gerard Badia. Zwycięskiego dzieła dopełnił Hebert, który trafił na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Trener Piasta Dariusz Wdowczyk podkreślił, że w derbach z Ruchem najważniejsze było zwycięstwo, a nie styl. – Zdobyliśmy bardzo cenne trzy punkty. To był istotny mecz. W pierwszej połowie graliśmy zachowawczo, ale za to w drugiej nastawiliśmy się, żeby atakować – powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych. – Zagraliśmy na zero z tyłu i strzeliliśmy trzy bramki na wyjeździe, a to bardzo cieszy. Mamy trzy dni na radość po tym zwycięstwie, a później czekają nas kolejne spotkania. Dalej walczymy o utrzymanie. Do trzech pozostałych meczów podejdziemy z wiarą – dodał szkoleniowiec.

Po wygranej z Niebieskimi Piast opuścił strefę spadkową. Obecnie gliwiczanie lokują się na 11 pozycji. W najbliższą sobotę, 20 kwietnia (godz. 18.00) zagrają u siebie z Górnikiem Łęczna. Za dwa tygodnie podejmą przez własną publicznością Wisłę Płock, a sezon zakończy się wyjazdowym meczem z Cracovią, który zaplanowano na 2 czerwca.