RegionWiadomość dnia

Dobry lokal za małe pieniądze. Dąbrowa Górnicza rusza z programem LOKAL NA START

Lokale do wynajęcia za małe pieniądze. Już wkrótce o takie starać się będzie można w Dąbrowie Górniczej, np. tu przy ulicy Kasprzaka lub Piłsudskiego. Wszystko w ramach nowego programu „Lokal na start” dla tych którzy planują założenie działalności gospodarczej lub dla mikro i małych przedsiębiorców, którzy działają nie dłużej niż 3 lata.

 

Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz


To inicjatywa miasta, którą realizować będzie Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. -Cieszylibyśmy się, jeżeli firma byłaby z branży kreatywnej, natomiast startować może tak naprawdę każda branża. Jednak w mieście dosyć mocno wspieramy właśnie branżę kreatywną, właśnie dlatego byłoby miło, gdyby było to coś kreatywnego. Warunkiem jest docelowo prowadzenie działalności na terenie Dąbrowy, zarejestrowanie firmy na terenie Dąbrowy Górniczej – mówi Barbara Badura, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Na obecną chwilę wytypowano 7 lokali o powierzchni od 12-u do 112 metrów2, z których 6 znajduje się w centralnej części miasta. Program ma na celu poprawę koniunktury gospodarczej w mieście.

-Tu nie chodzi o to, że jesteśmy w jakiejś trudnej sytuacji i trzeba w jakiś specjalny sposób ją ratować. Zresztą wskaźniki pokazują – czy stopa bezrobocia czy wpływy budżetowe. Jednakże wiadomo, warto iść z duchem czasu – odpowiadać potrzebom rynku i potrzebom mieszkańców, którzy mają tzw. „żyłkę do interesów” i żeby było im po prostu łatwiej – mówi Przemysław Kędzior, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Program ma ruszyć do końca marca. Wnioski, dokumenty i informacje będą dostępne na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

Jeżeli program zakończy się sukcesem, planowane jest jego kontynuowanie.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close