AlarmKrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Dostajecie głuche telefony z kierunkowych 232, 255 albo 245? Nie oddzwaniajcie! Stracicie setki złotych!

Głuche telefony z Afryki zdarzają się na Śląsku coraz częściej! dzwonią do nas numery z Somalii (+252), Republiki Kongo (+243), a także z Wybrzeża Kości Słoniowej (+255) i kilku innych afrykańskich krajów. Zazwyczaj – wykorzystując inne strefy czasowe – oszuści dzwonią do nas w środku nocy. Rano widzimy nieodebrane połączenie z dziwacznym numerem kierunkowym i zazwyczaj bez namysłu oddzwaniamy. A potem przychodzi do nas astronomiczny rachunek za komórkę!

 

CZYTAJ TAKŻE: Dzwonię z grobu! To nie żart! Wyciągnijcie mnie! Horror w Chorzowie! Z grobu wyciągnięto żywego 21-latka!

 

Dzwonią do nas oszuści – jednak nie personalnie, a za pomocą komputerowych programów, które losowo wybierają zarejestrowane w Polsce numery telefonów komórkowych. Oszuści liczą, że ktoś oddzwoni i w ten sposób nabije sobie bardzo wysoki rachunek za połączenie, a oszustom – kieszeń. Co więcej – oszuści liczą także na to, że oddzwonimy, bo ich automaty dzwonią z kierunkowych bardzo podobnych do polskich miast. Numery zawierające na początku 32, 22 czy 43 mogą sprawiać wrażenie, że oddzwaniający myśli iż kręci numer do Katowic czy Warszawy. Niestety – dzwonimy za przysłowiowe siedem mórz i tracimy ogromne pieniądze.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mistrz kierownicy pod Galerią Katowicką! [WIDEO] Ciężko tu zawrócić Matizem, a on zrobił to tirem!

 

Policja dostaje coraz więcej tego rodzaju zgłoszeń o telefonicznym naciągactwie i oszustwach. I przestrzega przed lekkomyślnym oddzwanianiem. Numery kierunkowe – a także całe numery telefonów jakie do nas dzwonią, lepiej wcześniej sprawdzić w internetowej wyszukiwarce.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close