AlarmRegionWiadomość dnia

Jak doszło do skażenia wody w Czeladzi? Winna może być studnia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prawdopodobnie to studnia była przyczyną skażenia wody, do którego doszło we wrześniu w Czeladzi.

 

Prawdopodobnie Studnia Szpitalna w Czeladzi była przyczyną wrześniowych kłopotów z czystością wody w miescie

Pracownicy Zakładu Inżynierii Komunalnej skontrolowali całą siec wodociągową i zauważyli zmiany kolorystyczne wody w studni „Szpitalna”. To oznaczało, że na którymś odcinku mogła pojawić się nieszczelność.

-Krok po kroku badamy wszystkie elementy poszczególnych studni, ich słabe punkty, słabe miejsca. I jedno z takich miejsc znaleźliśmy. Nie wiem czy to już jest to właściwe, bo będziemy prowadzić dalej prace. Natomiast cieszymy się, że to które, nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości mogło być źródłem skażenia, zostanie wyeliminowane – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Prawdopodobnie to studnia była przyczyną skażenia wody, do którego doszło we wrześniu w Czeladzi.

Studnia „Szpitalna” na czas gruntownego remontu została zamknięta i odcięta od zasilania sieci. To czy wykryta nieszczelność była na pewno powodem skażenia mają potwierdzić szczegółowe badania.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close