KrajRegion

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Już druga w czasie pandemii koronawirusa [WIDEO]

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy czas dla katolików – Wielki Tydzień. Po raz kolejny bezpośredni czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych upłynie pod znakiem obostrzeń i niepewności.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-No właśnie się umówiłam już z dziećmi, że po prostu w domu Triduum Paschalne przy komputerze odprawimy, a chyba na zmartwychwstanie to przyjedziemy do kościoła – mówi Krystyna, mieszkanka Katowice.

-W zeszłym roku też korzystaliśmy z tej możliwości, żeby się właśnie spotkać z rodziną, tak nazwijmy to wirtualnie. W tym roku prawdopodobnie też, jeśli jest taka możliwości. No niestety tę odwiedziny są ograniczone ale staramy się tego kontaktu tak nie tracićmówi Marek, mieszkaniec Katowic.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Już druga w czasie pandemii koronawirusa
Dzisiaj Niedziela Palmowa. Już druga w czasie pandemii koronawirusa

-Tak jak zawsze: w kościele, z rodziną, z modlitwą, tak jak należy – mówi Teresa mieszkanka Katowic. -Nie ma planów to się dopiero, to wyjdzie tam. Wszystkie wersje są możliwe: wyjazd, wygoda, wszystko także nie wiem – podkreśla Piotr, mieszkaniec Katowic.

Od soboty w kościołach obowiązują nowe zasady. Na 20 m kw. powierzchni może przypadać jedna osoba. Niektóre parafie już zapowiedziały, że w czasie Triduum Paschalnego będą odprawiane dodatkowe msze święte, tak żeby wszyscy chętni mogli bezpiecznie wziąć w nich udział.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Zabrzu: Popękany blok da się naprawić. Ruszyła fala pomocy dla poszkodowanych

Katowice pokazały, jak chcą oznakować ulice, place i ronda. Podoba się Wam?

Jego teledyski robią miliony odsłon w sieci! Sosnowiczanin nominowany do Fryderyka [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close