KrajRegion

Eksperymentował z substancjami chemicznymi i doprowadził do wybuchu. Grozi mu do 10 lat więzienia

Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który w swoim mieszkaniu przeprowadzał doświadczenia chemiczne, które w konsekwencji doprowadziły do wybuchu. Eksplozja spowodowała wybicie szyb w oknach. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli w mieszkaniu kilka tub z nieznaną substancją.

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

5 maja, po godzinie 20.00, oficer dyżurny oleckiej  komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Placu Wolności w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie) doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu. Eksplozja spowodowała wybicie szyb w oknach.

Natychmiast na miejsce pojechały służby ratunkowe. Z bloku ewakuowano 13 osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas oględzin mieszkania, w którym doszło do wybuchu, policyjna grupa minersko-pirotechniczna znalazła kilka tub z substancjami chemicznymi.

Jak wstępnie ustalono, 26-latek przeprowadzał doświadczenia chemiczne.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był pod wpływem alkoholu – miał około 1 promila w organizmie.  Jeżeli zostanie mu przedstawiony zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów, to może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oleccy policjanci wykonują dalsze czynności, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i zidentyfikować zabezpieczone substancje.

 

źr. Policja Warmińsko-Mazurska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close