RegionWiadomość dnia

Fabryka Pełna Życia, czyli Dąbrowa Górnicza będzie miała nowe centrum! [WIDEO]

Dąbrowa Górnicza ma mieć nowe centrum. Rozstrzygnięty został właśnie konkurs na koncepcje zagospodarowania najbliższej okolicy Pałacu Kultury Zagłębia. Chodzi o Fabrykę Pełną Życia, od nazwy byłej fabryki obrabiarek Defum. Tereny po niej miasto kupiło kilka lat temu.

 

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

-Mamy miasto policentryczne z wieloma osiedlami, ale potrzebujemy miejsca, gdzie możemy się spotkać, skupić. Gdzie jest serce miasta, gdzie to tętni życiem, gdzie to centrum jest użyteczne- mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W ubiegłym roku odbyły się konsultacje społeczne, które stały się wytycznymi do koncepcji przemiany centrum Dąbrowy. Życzeń jest wiele – bo dojazd do centrum nie jest łatwy, a przed PKZ ciągnie się droga wojewódzka, która przecina miasto.

 

-Jest zachodnia strefa z centrum Pogorią, z parkiem – to dotychczas było w jakiś sposób pomijane, połączenia wschód – zachód nie były do tej pory wyraźnie zdefiniowane. Ważne jest również połączenie z Pakiem Hallera, cały ten węzłowy problem komunikacji związany z ulicą św, Jadwigi musi zostać rozwiązany inaczej niż dotychczas – mówi Henryk Zubel, Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Fabryka Pełna Życia, czyli Dąbrowa Górnicza będzie miała nowe centrum!
Fabryka Pełna Życia, czyli Dąbrowa Górnicza będzie miała nowe centrum!

 

Ruch ma zostać spowolniony, a do najważniejszych punktów centrum miasta będzie można dojść pieszo. Koszalińska firma Analog, która wygrała konkurs, otrzyma nie tylko 25 tys zł nagrody, ale i warte 800 tysięcy złotych zlecenie opracowania pełnej dokumentacji projektowej.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close