Faworyci nie zawiedli! Kuriozalny gol w pierwszym ćwierćfinale! [TWEETY PO MECZU]

Mamy pierwszego półfinalistę Mistrzostw Świata Rosja 2018! Faworyt do mistrzostwa nie zawiódł swoich kibiców i odprawił Urugwajczyków do domu! Bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem Francji. Niestety po raz kolejny negatywnym bohaterem stał się bramkarz przegranej reprezentacji, jego fatalny błąd przesądził o wygranej Trójkolorowych. Urugwaj – Francja 0:2!

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Po kwadransie gry mieliśmy 0:0. Piłkarze Francji stworzyli jednak bardzo ciekawą sytuację bramkową. Mbappe doskonale odnalazł się w polu karnym i uderzył głową. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką i kibice musieli obejść się smakiem! Warto odnotować, że piękną asystę mógł w tej akcji odnotować Giroud.

Według statystyk po 25 minutach gry zdecydowaną przewagę mieli Francuzi. 62% dla Trójkolorowych w posiadaniu piłki i aż pięć sytuacji bramkowych. Jedyny celny strzał na bramkę wykonała jednak Reprezentacja Urugwaju.

Do 30 minuty tak na prawdę najgroźniejszą sytuację w polu karnym Llorisa stworzyła… mucha:

Ależ szybki jest Mbappe! 10 minut przed końcem pierwszej połowy mogliśmy zobaczyć imponujące przyśpieszenie Francuza. Prostopadłe podanie wykonał Pogba. Mbappe ruszył jak szalony prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Tam znajdowali się tylko piłkarze w błękitnych strojach, którzy oddalili niebezpieczeństwo. Francja wydawała się być zdecydowanie silniejszym zespołem.

Natychmiastowo próbowali odpowiedzieć Urugwajczycy, strzał Vecino pewnie wyłapał bramkarz Reprezentacji Francji. Na tablicy wyników ciągle było 0:0.

Aż 40 minut czekaliśmy na pierwszą bramkę. Zaraz przed przerwą radość kibicom Trójkolorowych zapewnił Varane! Najwyżej wyskoczył do główki po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu wolnego i mocnym uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał Muslera. Urugwaj 0, Francja 1!

Cztery minuty później próbowali Urugwajczycy! Caceres strzelił celnie głową, na posterunku jednak niezawodny Lloris!

Statystyki po pierwszej połowie:

Ciekawą sytuację w drugiej połowie zobaczyliśmy dopiero w 61 minucie. Ciekawą, kuriozalną i bramkową! Griezmann potężnie uderzył zza pola karnego i zmusił do błędu Urugwajskiego bramkarza! Piłka przełamała ręce Muslera i wpadła do bramki! Urugwaj – Francja 0:2!

Niesportowe zachowanie w wykonaniu obu zespołów w 68 minucie zakończyło się żółtymi kartkami dla Mbappe (Francja) i Rodrigueza (Urugwaj).

Bramki:

40 minuta – Varane

61 minuta – Griezmann