PatronatyRegionSportWiadomość dnia

Festiwal sportu dla dzieci Wannado. Wielkie święto sportu na obiektach AWF Katowice już 3 czerwca w Katowicach

3 czerwca 2018 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach po raz trzeci w historii odbędzie się festiwal sportu dla dzieci Wannado. Wydarzenie objął patronatem honorowym Minister Sportu i Turystyki RP Witold Bańka.

 

Projekt ma bardzo proste założenie – zaproszenie dzieci w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska sportowe dzieci poznają daną dyscyplinę uprawianą w jego mieście i regionie oraz uczestniczą w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

Wasze dzieci gwiazdami sportu? Festiwal sportu dla dzieci Wannado już 3 czerwca w Katowicach

-Promujemy ruch, a co za tym idzie zdrowy styl życia – to część naszej globalnej misji. Sport młodzieżowy pełni w niej ważną rolę, chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej, stąd nasza obecność na festiwalu – mówi Przemysław Kończal – Prezes Zarządu Santander Consumer Bank – partnera wydarzenia. Swój udział w festiwalu potwierdziło ponad 35 klubów sportowych ze swoją bogatą ofertą dyscyplin, będzie więc w czym wybierać. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji – będą między innymi konkursy z atrakcyjnymi, sportowymi nagrodami.

-Marka Huari nie po raz pierwszy jest obecna na festiwalu ufundowaliśmy nagrody dla najmłodszych. Jestem pewny, ze będzie to dla nich dodatkowa motywacja do uprawiania sportu – przekonuje Jarosław Gewinner – specjalista ds. marketingu MS Trademarks – właściciela marki Huari. Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na obiektach AWF w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 72A. Wstęp jest bezpłatny.

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP

(źr: materiały prasowe organizatora)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close