RegionSport

Filary zespołu zostają! Szmatuła i Jodłowiec mają nowe kontrakty w Piaście Gliwice

Bez nich składu Piasta Gliwice żaden szanujący się kibic sobie nie wyobraża. Jakub Szmatuła – tak jak robi to od lat – nadal będzie strzegł bramki Piasta. I niewiele zmienia, że golkiper Piasta jest już dojrzałym zawodnikiem – ma 40 lat. W gliwickiej bramce trudno sobie teraz wyobrazić kogoś innego. W zespole zostaje też Tomasz Jodłowiec. Klub przedłużył kontrakty z piłkarzami.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Jakub Szmatuła podpisał nowy kontrakt z Piastem Gliwice. Umowa 40-letniego bramkarza będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

– Cieszę się, że dostałem kolejny kredyt zaufania od Piasta Gliwice. Będę robił wszystko, żeby moja forma była jak najlepsza i na tyle, ile będę w stanie, chcę pomagać chłopakom w każdym aspekcie, zarówno na boisku jak i w szatni. Wydaje mi się, że do tej pory dobrze to funkcjonowało i obie strony miały z tego profity – powiedział Jakub Szmatuła po złożeniu podpisu na umowie.

Jakub Szmatuła trafił do Piasta w lipcu 2008 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych 40-letni bramkarz rozegrał łącznie 197 spotkań, w których 66 razy zachowywał czyste konta. Razem z zespołem zdobył złoty, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2015/16 został wybrany najlepszym bramkarzem Ekstraklasy.

– Kuba i jego doświadczenie miały istotny wkład w historyczne sukcesy Piasta. Wszyscy pamiętamy przecież jego kluczową interwencję w końcówce meczu z Jagiellonią. To niezwykle ważna postać dla tego zespołu i bardzo się cieszymy z faktu podpisania kolejnego kontraktu – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.
– Jakub Szmatuła to znakomity bramkarz i świetny człowiek. Jest dużym autorytetem nie tylko na boisku, ale również w szatni. Jego warsztat, doświadczenie i charyzma z pewnością nam pomogą w sięganiu po kolejne zwycięstwa. Kuba to część historii tego klubu – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Nowy kontrakt ozdobił swoim podpisem także Tomasz Jodłowiec (fot.Piast Gliwice)
Nowy kontrakt ozdobił swoim podpisem także Tomasz Jodłowiec (fot.Piast Gliwice)

 

Nowy kontrakt ozdobił swoim podpisem także Tomasz Jodłowiec. Umowa 35-letniego pomocnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem zadowolony, że doszło do porozumienia i przedłużenia umowy z Piastem. Dobrze czuję się w tym miejscu i cieszę się, że mogę być częścią tej drużyny. Jeśli zdrowie będzie dopisywało, to jak najdłużej chcę się cieszyć piłką nożną – przyznał Tomasz Jodłowiec po złożeniu podpisu na umowie.

Tomasz Jodłowiec trafił do Piasta w styczniu 2018 roku. Początkowo grał przy Okrzei 20 na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych 35-letni pomocnik rozegrał łącznie 101 spotkań, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował 12 asyst. Razem z zespołem zdobył złoty oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

– Doświadczenie Tomasza Jodłowca jest nie do przecenienia, dlatego też cieszymy się z powodu porozumienia i przedłużenia umowy. Tomek w dalszym ciągu wykazuje wielkie zaangażowanie na boisku, jest mocną osobą w szatni oraz przykładem do naśladowania przez młodszych zawodników. To świetna wiadomość przed startem nowego sezonu – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.
– Tomasz Jodłowiec to bardzo dobry piłkarz i świetny człowiek. Jest dużym autorytetem zarówno na boisku, jak i w szatni. Jesteśmy przekonani, że ten ruch jest dobry dla każdej ze stron, a sam Tomek jeszcze niejednokrotnie nam pomoże – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

 

źródło: Piast Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie jesteś zaszczepiony? Zadzwoni do Ciebie konsultant

Z Katowic do Turcji – 14. edycja Złombolu – auta ruszyły z placu przed spodkiem

Katowicka straż miejska bez litości dla „miszczów parkowania”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close