Finał Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool! [RELACJA ON LINE]

Sobota, 26 maja to wielkie, piłkarskie święto. W Kijowie o 20.45 rusza finał Ligi Mistrzów! W tym sezonie do samego końca wytrwały dwie potęgi – Real Madryt, który w finale czuje się jak w domu i Liverpool, który musiał długo czekać, by znowu pojawić się w tym miejscu.

Finał Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool: TU ZNAJDZIECIE RELACJĘ ON LINE

[94′ min.] Koniec! Real Madryt zdobywcą Pucharu Europy! Cóż to było za widowisko! Bohater Gareth Bale i antybohater Loris Krius. Real Madryt po raz trzeci z rzędu wygrywa piłkarską Ligę Mistrzów!
Wszystko zaczęło się w 51. minucie, po strasznym błędzie Lorisa Kriusa bramkę strzela Karim Benzema. Kuriozalna sytuacja! Liverpool natychmiast próbował odpowiedzieć, co udało się już w 55. minucie, rzut rożny, strzał Sadio Mane i mieliśmy 1:1 na tablicy wyników.
Wejście smoka! Ciężko opisać słowami to co zrobił w 64. minucie Gareth Bale, pierwszy kontakt z piłką, strzał z przewrotki, po którym piłka trafia w „okienko” bramki Liverpoolu!
Bardzo dynamiczne kolejne minuty pokazały kibicom o jak ważne trofeum toczy się walka. Liverpool mimo niekorzystnego wyniku nie tracił wiary i ruszył do szaleńczego ataku. Niestety nie trwało to długo i mogliśmy zauważyć uspokojenie gry. Kilka taktycznych fauli, rozgrywanie piłki w obronie, to pokazało nam doświadczenie Realu Madryt w meczach o najwyższe stawki.
Stadionową nudę przerwał po raz drugi Gareth Bale! Hmmm… może po raz drugi Loris Krius? Silny strzał gracza Realu i fatalny błąd bramkarza Liverpoolu. W 83 minucie mieliśmy już 3:1 dla „Królewskich”.
3:1 to wynik, który doskonale przedstawia obraz gry na boisku. Pierwsze 30 minut dla Liverpoolu, pozostała część spotkania to zdecydowana przewaga piłkarzy z Madrytu. Zinedine Zidane, niegdyś wspaniały piłkarz, dziś równei dobry trener, stworzył drużynę nie do zatrzymania! Czy zdominują Ligę Mistrzów również za rok? Zobaczymy!

[90′ min.] 4 dodatkowe minuty piłkarskich emocji w Kijowie

[90’min.] Liverpool pokazał w tej edycji Ligi Mistrzów ogromne serce do walki, ale to już niemal pewne – tego meczu Anglicy nie wygrają…

[88′ min.] Roberto Firmino usiłuje szarżować na bramkę Realu, ale fauluje i Real zaczyna od rzutu wolnego.

[83′ min.] GOOOOOL!!!!!! 3-1 dla Realu! I znowu Gareth Bale! Tym razem nie przewrotka a potężna petarda z poza pola karnego! Do tego fatalny błąd bramkarza – zupełnie jakbyśmy oglądali kreskówkę o wyczynach Tsubasy! Nie można popełniać takich błędów w finale Ligi Mistrzów!

[STATYSTYKI PO 80 MIN]: Sytuacje bramkowe 11:11. Pokazuje to jak bardzo zmienił się obraz gry na korzyść „Królewskich”.

[74′ min.] Jest już odpowiedź CR 7! Ronaldo przed okazją zdobycia bramki! Ronaldo wpada w pole karne Liverpoolu, odbiera precyzyjne podanie ale zamiast strzału jest zablokowany przez obrońcę wślizgiem. Piłka poza boiskiem, a Real zamiast pewnego gola na 3-1 ma tylko rzut rożny.

[71′ min.] Ależ dwie okazje Mane!!!Najpierw niemal samotny rajd przerwany przez Ramosa. Za chwilę strzał z krawędzi pola karnego i piłka trafia w słupek!

[STATYSTYKI PO 70 MIN]: 6 razy na spalonym złapani piłkarze Realu Madryt, tylko raz piłkarze Liverpoolu.

[64′ min.] GOOOOOL!!!!! Gareth Bale!!! Jak on to zrobił? Dwie minuty na boisku i jego Real Madryt już prowadzi 2-1!

[61′ min.] Kolejna zmiana w Królewskich. Świetnie spisujący się dzisiaj Isco schodzi, a za niego na murawie pojawia się jeden z najdroższych rezerwowych świata – Gareth Bale

[61′ min.] Aaaaaj! Ależ blisko był Isco! Genialne podanie wzdłuż lini bramkowej zafundował mu Modrić, jakby obrońcy Liverpoolu w ogóle nie istnieli! Niestety – strzał Isco wybija bramkarz. Co za parada!

[STATYSTYKI PO 60 MIN]: W rzutach rożnych remis – 3:3. I to chyba jedyny remis, na jaki  możemy liczyć dzisiaj w Kijowie 😉

[55′ min.] NIEWIARYGODNE!!!! 1-1! Co za odpowiedź The Reds! Sadio Mane strzela na 1-1 i wszystko zaczyna się od nowa! Ależ piłkarski rollercoaster!

[51 min.] Loris Karius będzie o tym śnił po nocach. Jego kuriozalny błąd kosztował Liverpool stratę bramki. Benzema takich okazji nie przepuszcza. Real – Liverpool 1-0.

[51 min.] GOOOOOOOL!!!!! 1-0 dla Realu Madryt!!! Benzema!!! Tym razem sędzia nie ma wątpliwości, chociaż gol kuriozalny!

[STATYSTYKI PO 50 MIN]: Minęło już 50 minut meczu, a widzieliśmy tylko jeden strzał na bramkę, celnie mierzył zawodnik Liverpoolu.

[48 min.] Toni Kroos! Alez dośrodkowanie w pole karne z roznego! Obrona Liverpoolu jednak na miejscu
[48 min.] Ależ blisko szczęścia był Isco!!! Mogło być 1-0 dla Realu, ale Isco trafia w porzeczkę!

[46′ min.] Sędzia Milorad Mazic rozpoczyna drugą połowę gry

[PRZERWA] Pierwsze 45 minut gry za nami! Miała być zdecydowana dominacja Realu Madryt, a widzieliśmy wyrównaną pierwszą część spotkania, a nawet grę ze wskazaniem na Liverpool.
Początek meczu zdecydowanie bardziej udany w wydaniu drużyny z Wielkiej Brytanii. Ku zaskoczeniu wielu kibiców The Reds ruszyli do ataku od pierwszej minuty spotkania i w ciągu pierwszych 15 minut stworzyli kilka dających nadzieje sytuacji bramkowych. Kolejne minuty to uspokojenie gry obu zespołów, warto jednak odnotować doskonałą sytuację Trenta Alexandera-Arnolda, który ładnie przyjął piłkę i uderzył na bramkę Navasa, ten jednak skutecznie interweniował. Niestety dla kibiców Liverpoolu, w 31. minucie boisko, ze względu na kontuzję, musiał opuścić Mohamed Salah, zastępuje go Adam Lallan. Podobna sytuacja w 37. minucie dotyka Daniela Carvajala, którego zastąpił Nacho. Końcówka pierwszej połowy to lekkie uśpienie graczy Liverpoolu przez Real i doskonała sytuacja Cristiano Ronaldo w 43. minucie, którą kontynuował Karim Benzema, strzelając gola, niestety ze spalonego.

Posiadanie piłki 65% do 35% na korzyść Realu Madryt, zaś w sytuacjach bramkowych 5 do 9 dla Liverpoolu. Wynik po pierwszej połowie finału Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool FC 0:0. Wszystko rozstrzygnie się po przerwie!

[45′ min.] Sędzia techniczny dolicza za wszystkie przerwy 3 minuty gry.

[43′ min.] Go!? Nie!!! Mimo protestów Benzemy sędzia nie zmienia zdania i nie uznaje bramki dla Realu!

[43′ min.] Cristiano Ronaldo wyskakuje do precyzyjnego podania i główkuje na bramkę! Strzał CR7 powstrzymuje jednak Loris Karius!

[STATYSTYKI PO 40 MIN]: Mimo, iż oglądamy widowisko na najwyższym poziomie – to dość brutalne. Częściej faulują piłkarze „The Reds” – 8 fauli, do 2 fauli „Królewskich

[37min.] Niestety – finał Ligi Mistrzów dla Carvajala właśnie dobiegł końca! Zinedine Zidane na pewno tej zmiany i tak wcześnie nie planował! Daniel Carvajal na boisku zostaje zmieniony przez Nacho.

[35min.] Pada na murawę sfaulowany Daniel Carvajal. Piłkarzowi Realu Madryt udzielana jest pomoc medyczna.

[32min.] Dobra okazje Realu. Karim Benzema obsłużony pięknym podaniem oddaje strzał, ale zamiast sytuacji bramkowej – trafia prosto w obrońcę Liverpoolu.

[31′ min] Niestety – mamy pierwszą, wymuszoną kontuzją zmianę. ten, który miał dzisiaj przyćmić Cristiano Ronaldo opuszcza plac gry! Mohamed Salah z powodu kontuzji kończy grę. Za niego na boisku trener Liverpoolu Juergen Klopp wysyła Adama Lallana

[STATYSTYKI PO 30 MIN]: Więcej podań wymienili między sobą piłkarze Realu – 188, do 141 Liverpoolu. Mimo to bardziej efektywnie grają na razie The Reds

[26min.] Gra przerwana, kiedy Mohamed Salah prosi o pomoc medyczną. Oby to nie było nic poważnego!

[23min.] Trwa ofensywa Liverpoolu! Trent Alexander-Arnold dopada do piłki wybitej w polu karnym, przyjmuje i celuje na długi słupek. Keylor Navas jest jednak jak na razie bezbłędny między słupkami Królewskich i broni sprytny strzał.

[STATYSTYKI PO 20 MIN]: Minęło 20 minut meczu finałowego Ligi Mistrzów. W sytuacjach bramkowych zdecydowana przewaga Liverpoolu, który stworzył ich 6 przy zaledwie 2 „Królewskich”.

[19min.] Virgil Van Dijk z Liverpoolu wyskakuje wysoko, walczy o piłkę z rzutu rożnego i usiłuje skierować ją głową do bramki. Sprytnie chciał wyminąć przy tym bramkarza. Zabrakło jednak precyzji i piłka opuściła boisko.

[STATYSTYKI PO PIERWSZYCH 10 MIN]: Posiadanie piłki 41% do 59% na korzyść Liverpoolu. Doskonale przedstawia to obraz gry, czyli dominację Liverpoolu od samego początku meczu

[9min.] Liverpool odzyskał inicjatywę! Ale zawodzi skuteczność. Andrew Robertson zagrywa dośrodkowanie – jednak zbyt mało dokładne. Chociaż ląduje na głowie Roberto Firmino, to nie jest on w stanie skierować piłki w światło bramki. Liverpool jednak w polu karnym Realu poczyna sobie coraz śmielej.

[3min.] Ależ okazja! Real od razu zaczął wysoko, i już w 3. minucie Isco złożył się do pięknego strzału w polu karnym.

[1min.] I ruszyli! Szykujemy się na prawdziwą, piłkarską ucztę i zazdrościmy kibicom w Kijowie, którzy mogą oglądać Finał Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool na żywo!

Real Madryt: Keylor Navas, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos, Karim Benzema, Isco, Cristiano Ronaldo.

Liverpool: Loris Karius, Trent Alexander-Arnold, Virgil Van Dijk, Dejan Lovren, Andy Robertson, Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, James Milner, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane.

Sędzią głównym finału Ligi Mistrzów Real – Liverpool będzie Milorad Mazic

Powinniśmy zobaczyć sporo goli – jak pokazują statystyki, w każdym z ostatnich 9 meczów jakie rozegrał Real Madryt, strzelono powyżej 2,5 bramki. Przynajmniej jednego gola Real Madryt zdobył w ostatnich 27 meczach. Liverpool – zaledwie w ostatnich 4.

W Kijowie starcie dwóch zespołów reprezentujących prawdopodobnie najlepsze ligi piłkarskie świata! Finał Ligi Mistrzów w Kijowie w sobotę (26.05), start godzina 20.45!

Dwie marki piłkarskie znane całemu światu, dwie niekwestionowane gwiazdy po przeciwnych stronach boiska. Real Madryt vs. Liverpool, Cristiano Ronaldo vs. Mohamed Salah, będzie się działo! Piłkarskie święto, które co roku rozgrzewa kibiców na całym świecie tym razem odbędzie się na stadionie w stolicy Ukrainy – Kijowie.

Angielski klub po raz ostatni wygrał najważniejsze klubowe międzynarodowe rozgrywki w 2005 r. Prawdopodobnie każdy kibic z Polski pamięta wspaniałą pogoń bramkową ze stanu 3:0 dla Milanu, do 3:3, zakończoną serią rzutów karnych i niezawodnym Jerzym Dudkiem w bramce Liverpoolu i jego „Dudek Dance”.

Finał Ligi Mistrzów w Kijowie Real Madryt – Liverpool w sobotę (26.05) o godzinie 20.45. Transmisja na antenach TVP, TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.