RegionWiadomość dnia

Finanse stowarzyszenia Duma i Nowoczesność do kontroli. To decyzja wojewody śląskiego

Wojewoda śląski skontroluje finanse stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Jego członkowie uczestniczyli w neonazistowskiej inscenizacji w lesie koło Wodzisławia Śląskiego. Trwa też postępowanie dotyczące wykreślenia tej organizacji z rejestru stowarzyszeń.

 

„Duma i Nowoczesność” jest organizacją pożytku publicznego. Krótko po emisji materiału przez Superwizjer TVN starosta wodzisławski, zwrócił się do stowarzyszenia o wyjaśnienia. Do przeprowadzenia kontroli finansowej został upoważniony Urząd Wojewódzki w Katowicach. W marcu pismo o kontroli zostało stowarzyszeniu doręczone i będzie ona realizowana.

Gliwicka prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie m.in. publicznego propagowania ustroju nazistowskiego, w którym zarzuty usłyszało już siedem osób. Wśród podejrzanych jest szef stowarzyszenia Mateusz S.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close