RegionWiadomość dnia

Fundusz Górnośląski z nowym prezesem? Marszałek proponuje Aleksandrę Skowronek

Marszałek Wojciech Saługa poinformował, że zmiany we władzach Zarządu Województwa Śląskiego służą wzmocnieniu zarówno samorządu województwa, jak i spółek zależnych. Celem jest zdynamizowanie działań podejmowanych przez Fundusz Górnośląski, który powinien dążyć do pobudzenia innowacyjności oraz wspierać sektor małych i średnich przedsiębiorstw. To zadanie dla Aleksandry Skowronek, doświadczonego samorządowca i eksperta w zakresie funduszy unijnych, która została przez marszałka Saługę zarekomendowana na stanowisko prezesa Funduszu Górnośląskiego.

„Chcemy stworzyć silną instytucję finansową, która efektywnie będzie wspierać rozwój i konkurencyjność firm z naszego województwa. Trzeba zmienić formułę zarządzania środkami unijnymi, by wesprzeć nimi potencjał regionu. Jestem przekonany, że taką instytucją może stać się Fundusz Górnośląski. Objęcie przez Aleksandrę Skowronek fotela prezesa spółki przysłuży się realizacji tego ambitnego i niezwykle ważnego dla regionu zadania” – mówi marszałek Wojciech Saługa, dodając jednocześnie, że zaproponuje Radzie Nadzorczej Funduszu Górnośląskiego rozważenie takiego scenariusza.

Aleksandra Skowronek jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Prawa i Administracji, Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe i społeczne zdobyła, pracując od 1992 r. w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, gdzie pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, a następnie Zastępcy Prezydenta Miasta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych. Tymi samymi resortami kierowała w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach, piastując stanowisko wiceprezydenta tego miasta. Od marca 2014 roku pełniła funkcję wicemarszałka Województwa Śląskiego. (źr: slaskie.pl)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close