AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Gang włamał się do magazynu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, żeby …okraść inny gang! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Nieczysta konkurencja wśród gangów handlujących lewymi papierosami? Dowód na to z Tarnobrzega. Zatrzymano tam aż 16 osób, w tym 10 obywateli Ukrainy. Na gorącym uczynku włamania do magazynu na terenie strefy ekonomicznej wpadło trzech złodziej. Kolejni przestępcy zostali schwytani podczas pościgu. Policjanci na włamywaczy czekali – dostali wcześniej "cynk" że jeden z gangów planuje skok na magazyn, usytuowany w ekonomicznej strefie. W środku znajdowały się nielegalnie wyprodukowane papierosy.

 

Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej z Przemyśla podczas przeszukania magazynu i samochodu ciężarowego, którym przyjechali bandyci – zabezpieczyli blisko 1,4 mln papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 900 tys. zł. Na tym jednak nie koniec, bo wkrótce policjanci wpadli na trop całej fabryki lewych fajek. Na jednej z posesji w okolicach Tarnobrzega działała prawdziwa fabryka papierosów. Zatrzymano w niej 10 osób. Na miejscu wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Tarnobrzegu i Izby Celnej w Przemyślu policjanci CBŚP zabezpieczyli linie technologiczne służące do produkcji papierosów wraz z całym oprzyrządowaniem. Znaleziono także ponad 1,1 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej blisko 800 tys. zł.

 

Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 16 osób – w tym 6 osobom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast pozostałym 9 zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania gangiem. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ok. 2 mln zł.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close