KrajRegion

Gdańsk: PiS nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta miasta [WIDEO]

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza w Gdańsku odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego ugrupowanie nie wystawi w nich swojego kandydata.

 

To koniec pewnej epoki… Jurek Owsiak nie jest już szefem WOŚP!

– Wybory prezydenta Gdańska niespełna trzy miesiące temu dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających – oświadczył prezes partii.

W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Miał 53 lata. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę.

W samorządzie gdańskim Paweł Adamowicz zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska. W 1998 r. po raz pierwszy został prezydentem Gdańska i na funkcję tę wybierany był przez kolejne 20 lat.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Gdańska był Kacper Płażyński. W drugiej turze otrzymał on 35,2 proc. głosów i przegrał z Adamowiczem.

(źródło: TVP Info/PAP)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close