Region

Gliwice: Kolejne zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców. Pomoc w dobie pandemii

W związku z przedłużają się pandemią i obostrzeniami Miasto podjęło kolejne kroki, by wesprzeć mocno nadwyrężoną kondycję lokalnych przedsiębiorców. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta gliwiccy radni przyjęli proponowaną przez prezydenta Gliwic uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W lutym gliwiccy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z pierwszej raty opłat za korzystanie ze zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta gliwiccy radni podjęli uchwałę umożliwiającą zwolnienie ich z kolejnej – drugiej raty opłaty, wnoszonej do 31 maja i zwrócenie drugiej raty opłaty w przypadku osób, które dokonały wpłaty jednorazowej, za cały rok.

Możliwość  zwolnienia z tych  opłat dała samorządom nowelizacja ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W Gliwicach jest 166 punktów gastronomicznych, które będą mogły skorzystać z tego rozwiązania.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close