RegionWiadomość dnia

Gliwice miastem biurowców? Właśnie powstał kolejny! [ZDJĘCIA]

Gliwice zyskały kolejny nowoczesny biurowiec. Właśnie zakończyły się prace przy budowie biurowca przy ul. Dworcowej 25. W nowoczesnym obiekcie znajdzie się przestrzeń dla firm oraz na działalność lokali handlowych i gastronomicznych.

 

Nowoczesny biurowiec przy ul. Dworcowej zachwyca zarówno bryłą, jak i rozwiązaniami technicznymi. Idealnie wkomponowany w otoczenie uzupełnia historyczną przestrzeń, a jego stylistyka dobrze koresponduje z zabytkowym budynkiem dawnej Poczty Głównej z przełomu XIX i XX wieku.

Pięciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy przy ul. Dworcowej 25 jest gotowy. Znajduje się w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie Starówki. Ma ponad 6 tys. m2 powierzchni. Do dyspozycji użytkowników obiektu przygotowano 133 miejsca parkingowe. Parter został zaaranżowany z myślą o lokalach handlowych i gastronomicznych. Na pierwszej kondygnacji znajdują się powierzchnie biurowe i usługowe. Przestrzeń wyłącznie biurowa obejmie kondygnacje od drugiej do czwartej, a większą część piątego piętra zajmie placówka medyczna. Dotychczas w biurowcu ulokowały się firmy z branży nowych technologii i sektora medycznego.

– Centrum Gliwic to bardzo dobre miejsce do rozwijania biznesu. Dobre skomunikowanie, a jednocześnie bliskość Starówki zapewniają użytkownikom budynku komfort i wygodę. Nowoczesne biuro w atrakcyjnej lokalizacji to również istotne narzędzie rekrutacyjne, ponieważ pracownicy mają rosnące wymagania, także względem warunków lokalowych – mówi Adam Opach z Global City Holdings, który jest głównym inwestorem projektu.

Obiekt zaprojektowało gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus Marek Gachowski.

 

(źr: UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close