AlarmRegionWiadomość dnia

Gliwice: Okradają je jeden po drugim! Kto „rozpruwa” zniczomaty?

Sposób działania był podobny. Na cmentarzu Lipowym wygięto drzwi w dwóch zniczomatach i ukradziono dwie kasetki z pieniędzmi (kwota nieustalona) oraz dwa akumulatory wartości ok. 2 tys. zł.

 

Na drugi dzień włamano się do kolejnego automatu sprzedającego znicze, tym razem stojącego przy cmentarzu w Sośnicy. Dzięki błyskawicznemu powiadomieniu i  zatrzymaniu przez pracowników firmy ochroniarskiej, podejrzanego złapano na tzw. gorącym uczynku. W zaparkowanym w pobliżu samochodzie znaleziono… „fanty” z poprzedniego „skoku”.

 

Wszystko wskazywało, że w zdarzeniu brała udział jeszcze jedna osoba, która zbiegła na widok ochrony. Do akcji włączyli się policyjni detektywi, którzy szybko wytypowali i zatrzymali drugiego podejrzanego. Obaj sprawcy to 20-letni gliwiczanie. Złodziejom grozi teraz do 10 lat odsiadki.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close