Region

Gliwice: osoby z zanikiem mięśni skoczą ze spadochronem. Wszystko w ramach akcji „O skok od leku 3”

W nietypowy sposób walczą ze swoją chorobą. Osoby zmagające się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni skoczą ze spadochronem. Śmiałków i osoby wspierające Podniebną Drużynę Fundacji SMA będzie można spotkać 8 września, na gliwickim lotnisku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [4.09.2018]

Kilkoro niepełnosprawnych, chorujących na SMA, część z nich poruszających się na wózkach inwalidzkich weźmie udział w skoku spadochronowym z wysokości 4 tys. m. Na chwilę obecną zapisanych jest już około 40 osób. Pośród śmiałków są również osoby zdrowe, które w ten sposób chcą wesprzeć tych, którzy pomoc potrzebują. Dla osób walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni jest to wyjątkowa okazja by przełamać swoje bariery i na chwilę oderwać się od choroby, która krok po kroku odbiera im wolność i samodzielność. To także walka wszystkich o refundację leku.

Zobacz także: Cztery bramki Ronaldo w debiucie w Juventusie! Ojciec może się uczyć od syna!

Cztery bramki Ronaldo w debiucie w Juventusie! Ojciec może się uczyć od syna! [WIDEO]

Dzięki akcji „O skok od leku 3” Podniebna Drużyna Fundacji SMA chce zwrócić uwagę na swoją chorobę i jej leczenie. 30 maja 2017 r. na obszarze Unii Europejskiej został zarejestrowany lek na rdzeniowy zanik mięśni. Natomiast w Polsce nadal nie ma decyzji o jego refundacji. Lek trzeba przyjmować dożywotnio, a roczna kuracja to koszt 2 mln zł.

Akcja „O skok od leku 3” odbędzie się 8 września na terenie gliwickiego aeroklubu. Podczas imprezy oprócz skoku zaplanowano liczne darmowe atrakcje, w tym pokazy judo, występ dj’a czy znanego komika. Początek imprezy o godz. 9.00. Zakończenie przewidziano na godzinę 17.00.

Źródło: Gliwice.eu/kr, foto: Gliwice.eu/fsma.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close