Region

Gliwice: uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu przy „turbinie” na Bojkowskiej

Zmiana organizacji ruchu na Bojkowskiej w Gliwicach spowodowana jest kolejnym etapem prac przy budowie ronda turbinowego.

Wykonawca, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, wprowadził zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy w najbliższym czasie poruszać się będą w tym miejscu wahadłowo.

Rondo turbinowe ma mieć 2 pasy. Wybór odpowiedniego toru jazdy, jeszcze przed wjazdem na rondo, ma ułatwiać przewidziane w projekcie oznakowanie poziome – przypomina Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Rondo będzie jednym z elementów południowej obwodnicy miasta. Wraz z jego budową zaplanowano również m.in. przebudowę 200-metrowego fragmentu ul. Bojkowskiej. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków budżetu miasta. Realizuje je wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Szacowany koszt budowy to ok. 6 mln zł.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close