RegionWiadomość dnia

Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej chcą 10-procentowych podwyżek płac [WIDEO]

10% podwyżki średniego wynagrodzenia w 2018 roku dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej domagają się związkowcy. Pismo w tej sprawie wpłynęło już do zarządu spółki.

 

-To jest końcowy etap tego, o co prosimy już od połowy tamtego roku. Dzisiaj wypłata wynagrodzeń dla pracowników PGG odbywa się prawie na tych samych zasadach, za czasów PRL badylarze płacili ludziom z kieszeni, dzisiaj niektórzy prezesi zarządu tak się zachowują. Nie ma zasad określonych – mówi Marceli Murawski, WZZ Sierpień 80.

Podwyżki w PGG minimum 10 procent. Tego domagają się związkowcy

Zasady mają zostać określone w zbiorowym układzie pracy. Dokument ma powstać do końca czerwca 2018 roku, jednak z uwagi na dotychczasowy postęp prac – jak mówią związkowcy- domagają się przyspieszenia zarówno nad zbiorowym układem pracy jak i nad podwyżką wynagrodzeń.

Pismo w tej sprawie podpisało 12 przedstawicieli organizacji związkowych działających w PGG. Spółka zapewnia, że rozmowy ze związkowcami podejmie. –My przez cały czas rozmawiamy ze stroną społeczną. Te spotkania odbywają się regularnie i również w tej kwestii są przewidziane spotkania i mam nadzieję, że uda nam się w tej sprawie dojść do kompromisu – mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej. Jeśli do niego nie dojdzie związkowcy grożą sporem zbiorowym w spółce.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej chcą 10-procentowych podwyżek płac [WIDEO]”

  1. Bo brak klarownych zasad jest wygodny dla pracodawcy. Wykonujac tę samą pracę w równoległych oddziałach PGG nw wszystkich kopalniach są bony na posiłek profilaktyczny na Staszicu – nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close