RegionWiadomość dnia

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. Trzy osoby zatrzymane

Policja z Zabrza zatrzymała po meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków trzech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty wtargnięcia na murawę, a trzeci wniesienia materiałów pirotechnicznych. Podejrzani przyznali się i poddali karze wysokiej grzywny i zakazom stadionowym.

Do piłkarskiej imprezy policjanci jak zwykle przygotowywali się wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Państwową Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz służbami ratownictwa medycznego. W efekcie przygotowań powstał kompleksowy plan zabezpieczenia tej ważnej dla miasta imprezy sportowej. Do służby skierowano nie tylko zabrzańskich policjantów, ale również stróżów prawa z oddziału prewencji, a także mundurowych z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz. Wszyscy oni dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie trwania imprezy masowej, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego. Dzięki zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, w mieście nie doszło do poważnych naruszeń prawa.

Zobacz także: CBŚP zatrzymało 39 pseudokibiców!

CBŚP zatrzymało 39 pseudokibiców

Policjanci zabrzańskiej drogówki eskortowali do granic miasta samochód, w którym znajdowała się rodząca kobieta. Mężczyzna, który wiózł partnerkę do gliwickiego szpitala utknął w korku kibiców zmierzających na stadion. Dzięki pomocy policjantów, kierujący wraz z partnerką, bezpiecznie i szybko zostali przeprowadzeni przez zatłoczone ulice.

Niestety, podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali znać o sobie. W związku ze złamaniem prawa podczas imprezy masowej zatrzymanych zostało 3 mężczyzn. Tuż po ostatnim gwizdku, kiedy zawodnicy przebywali jeszcze na murawie, dwóch 29-latków wtargnęło na boisko. Mężczyźni ci zostali ujęcie przez ochronę obiektu i przekazani zabrzańskiej policji. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie wskazało, że mieli w organizmie po ponad 2 promile alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. W trakcie czynności przynagla się do winy i poddali karze grzywny w wysokości po 4 tys. złotych i 2 lat zakazu stadionowego. Trzeci z zatrzymanych to 23-letni mieszkaniec Knurowa, który usiłował wnieść materiały pirotechniczne na teren imprezy masowej. Mężczyzna również był nietrzeźwy. Podczas badania miał 0,94 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i poddał karze wykonywania prac społecznych i 2-letniemu zakazowi stadionowemu.

Źródło i foto: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close