Harpagan po raz drugi w Bytomiu [ZDJĘCIA] Na starcie prawie 500 zawodników

Prawie 500 zawodników i zawodniczek stanęło wczoraj,17 czerwca, na starcie drugiego bytomskiego biegu survivalowego z przeszkodami „Harpagan”, który odbył się w Rezerwacie Segiet w Bytomiu – Suchej Górze.

Harpagan po raz drugi w Bytomiu [ZDJĘCIA] Na starcie prawie 500 zawodników (Fot. UM Bytom)
Biegacze mieli do pokonania ponad 10 kilometrów, a po drodze musieli pokonać 40 przeszkód. Błoto, rowy, zasieki z lin czy wybudowane specjalne przeszkody to tylko nieliczne z „atrakcji”, które czekały na zawodników II Ekstremalnego Biegu Przeszkodowego Harpagan.

Trasa biegu wiodła przez wyrobisko dawnej kopalni Dolomity, Rezerwat Segiet oraz okolice hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach. Tę trasę najszybciej pokonał Tomasz Oślizłow w czasie 54 minuty i 1 sekunda Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Hanslik, która trasę pokonała w czasie jednej godziny, czternastu minut i dwudziestu sześciu sekund Na zwycięzców czekały wykonane ze stali statuetki, które ważyły prawie 4 kg, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Przyznano też nagrody w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn, tu najlepsi byli Małgorzata Hofman (01:21:41) i Zdzisław Bojda (01:02:19). W kategorii Masters znów najlepsza okazała się Małgorzata Hofman, a wśród Panów Krzysztof Budzisz. Drużynowo najlepsi okazali się Socios Silesia, którzy wyprzedzili XRunners i Husaria Race Team.

Przygotowano też specjalną trasę z myślą dzieciach w wieku 4-14 lat. Na trasie biegu stanęło ponad 50 najmłodszych uczestników.