KrajRegionSport

Hojnisz i Smykała, czyli chorzowska reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu [WIDEO]

Chorzów będzie miał swoje reprezentantki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Piongczangu! Polski Komitet Olimpijski przedstawił skład reprezentacji Polski, w której znalazły się zawodniczka snowboardcrossu – Zuzanna Smykała oraz biathlonistka Monika Hojnisz.

 

-Monika Hojnisz potwierdziła kwalifikację olimpijską zgodnie z wewnętrznym regulaminem. Startując w obecnym sezonie w pucharach świata i w pucharach IBU – to są puchary takiej drugiej kategorii – mówi Dagmara Gerasimuk, Prezes Polskiego Związku Biathlonu. Najlepszy wynik, jaki uzyskała w tym sezonie dający jej kwalifikacje, to było właśnie zwycięstwo w Pucharze IBU w Obertilliach w grudniu w biegu indywidualnym. Dla niej będą to drugie igrzyska w karierze.

Zuzanna Smykała zadebiutuje w zawodach tej rangi. Aby znaleźć się w gronie najlepszych sportowców musiała przetrwać wiele trudnych chwil. Połamana deska dobitnie o tym świadczy. Jak przekonuje trener snowboardzistki – na sukces sportowca składa się wiele czynników. -Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy chcemy być najlepszym biznesmenem na świecie czy najlepszym sportowcem – zasady sukcesu są te same, jak żelazna etyka pracy, ciężka praca, samodoskonalenie się – mówi Dawid Piątkowski, trener mentalny Zuzanny Smykały.

1 lutego w Warszawie chorzowianki i inni olimpijczycy złożą przysięgę. Rozpoczęcie igrzysk w Pjongczangu 9 lutego. (Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close