REKLAMA
Wiadomość dnia

Hugh Hefner nie żyje! Założyciel Playboya miał 91 lat

Hugh Hefner zmarł z przyczyn  naturalnych we własnym domu. O jego śmierci poinformował magazyn „Playboy” na swoim koncie na Twitterze. Hefner miał 91 lat.

Hugh Hefner nie żyje! Założyciel Playboya miał 91 lat (fot. wikipedia.pl)

Hugh Hefner urodził się w Chicago. Był pierwszym dzieckiem Grace Caroline i nauczyciela Glenna Luciusa Hefnera. Jego rodzice pochodzili z Nebraski. Jego matka była szwedzkiego pochodzenia, a ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie. Miał młodszego brata Keitha Edwina, który był kompozytorem.

Po ukończeniu szkoły średniej Charles P. Steinmetz High School w Chicago (1944), w czasie II wojny światowej zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie (United States Army). Studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago (1949), zdobywając dyplom w ciągu dwóch i pół roku. Przez jeden semestr studiował także socjologię na Uniwersytecie Northwestern, ale odpadł wkrótce.

Był rysownikiem kreskówek, później (1951) awansował na stanowisko copywritera w magazynie Esquire. W 1953 założył magazyn Playboy, poświęcony erotyce. W grudniu 1953 roku, kalendarze z nagą Marilyn Monroe sprzedano w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. 4 czerwca 1963 Hefner został aresztowany za sprzedaż obscenicznej literatury Playboy z nagimi ujęciami Jayne Mansfield; jednak został zwolniony. W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles.

Hugh Hefner nie żyje! Założyciel Playboya miał 91 lat (fot. wikipedia.pl)

Hefner wystąpił w szeregu filmów, głównie powiązanych z tematyką Playboya, gdzie grał głównie siebie samego, a także m.in. w komedii Mela Brooksa Historia świata: Część I (History of the World: Part I, 1981), Roman Polański: Ścigany i pożądany (Roman Polanski: Wanted and Desired, 2008), dokumentalnym We Believe (2009) z Gary Sinisem jako narratorem,  Hop (2011) czy serialu Ekipa (Entourage, 2005). Za występ w komedii Miss marca (Miss March, 2009) był nominowany do Złotej Maliny jako najgorszy aktor drugoplanowy.

 

Źródło: Wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button