Region

Idealne na przezimowanie. W Gliwicach powstanie wyjątkowa sieć hoteli

Jeże zapadają w zimowy sen na 5 miesięcy. Rozpoczyna się jesień, a to oznacza, że będą poszukiwały wygodnego i bezpiecznego miejsca do hibernacji. Dzięki gliwickim przedszkolakom nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokum. Rusza miejska akcja „Hotel dla Jeżyka” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Już wkrótce na terenie Gliwic powstanie wyjątkowa sieć hoteli, składająca się z 20 komfortowych i ciepłych domków dla zimujących jeży. Ustawią je dzieci z 20 miejskich przedszkoli, wezmą też udział w zajęciach dydaktycznych na temat życia i potrzeb jeży.

Inicjatywa ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, przybliżenie przedszkolakom gatunku będącego pod ochroną oraz zachęcenie młodych gliwiczan do aktywnego uczestniczenia w akcjach pomocowych. Liczymy również na to, że małe domki napotkane przez mieszkańców Gliwic podczas spacerów, wzbudzą we wszystkich ciepłe i życzliwe uczucia wobec kolczastych, pożytecznych stworzeń, których w naszym mieście nie brakuje – mówi Sandra Słupianek-Warszawska, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 41 w ZSO 5 im. Armii Krajowej, inicjatorka akcji.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, a domki dla jeży podarowała firma Kornik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkudziesięciu górników nie wyjechało na powierzchnię! Rozpoczął się strajk w kopalaniach!

Nareszcie! Nowa, wybudowana droga DK 94 pod wiaduktem już otwarta [WIDEO]

Nowy stadion za kilkadziesiąt milionów złotych powstanie w Katowicach [WIDEO]

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close