RegionSilesia Informacje

IKEA wycofuje lampy. UWAGA! Ryzyko śmiertelnego poparzenia!

Lampy GOTHEM wycofane z IKEA

IKEA wycofuje z rynku wszystkie lampy podłogowe i stołowe GOTHEM ze względu na ryzyko porażenia prądem. Decyzję tę podjęto po wykryciu uszkodzonych prze-wodów w pewnej liczbie lamp. Uszkodzone przewody mogą kierować napięcie na metalowy korpus lampy, stanowiąc tym samym zagrożenie dla użytkowników.

 

IKEA wzywa wszystkich klientów, którzy posiadają lampę GOTHEM, by natychmiast przestali jej używać i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Dotyczy to również lamp działających bez zarzutu.

 

Akcją objęte są wszystkie trzy modele lamp GOTHEM – dwie lampy stołowe i jedna podłogowa.

 

Do IKEA nie dotarły do tej pory żadne informacje o przypadkach odniesienia obrażeń przez użytkowników. Odnotowano natomiast trzy incydenty, w których porażonych prądem zostało dwóch klientów i jeden pracownik sklepu. 

Lampy GOTHEM były sprzedawane na wszystkich rynkach IKEA od października 2015 roku.

 

Jak zwrócić lampę GOTHEM do IKEA?

Lampy GOTHEM można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest konieczny, by otrzymać zwrot. Więcej informacji można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub telefonicznie pod numerem 22 275 05 00.

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close