RegionWiadomość dnia

Ile z tego będzie kilometrów? Dodatkowe 22 mln na budowę dróg na Śląsku! [LISTA]

Na aktualnej liście projektów wybranych w ramach Poddziałania 7.1.1. Modernizacja i rozbudowa kluczowych elementów sieci drogowej Priorytet VII. Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajduje się 28 inwestycji na łączną kwotę ok. 346,4 mln zł. Wsparcie było przeznaczone na budowę i przebudowę dróg wojewódzkich i wybranych dróg powiatowych stanowiących jednolite ciągi drogowe łączące dwie drogi krajowe, dwie drogi wojewódzkie lub drogę krajową z drogą wojewódzką. Dodatkowe 22 mln zł to oszczędności powstałe w wyniku realizacji RPO w minionej perspektywie finansowej.

 

Decyzją Zarządu Województwa kwota ta zwiększy dotychczasowy poziom wsparcia finansowego 26 inwestycji z tej listy. Zostały one już bowiem zrealizowane w minionym okresie programowania. Teraz trafią one na konta beneficjentów jako refundacja poniesionych kosztów.

 

„Chcemy pokazać, że przy realizacji funduszy unijnych można sprawnie obracać odzyskaną złotówką, tak aby została nadal wykorzystana w województwie do realizacji ambitnych projektów. Przeznaczenie tych zaoszczędzonych milionów na wsparcie inwestycji drogowych oznacza, że infrastruktura komunikacyjna jest dla nas bardzo ważna i warto pozyskiwać na nią dodatkowe środki” – zaznaczył marszałek Wojciech Saługa.

 

„Cieszymy się z tego wsparcia, tym bardziej, że dotyczy ono nie jednej, ale wielu inwestycji drogowych realizowanych w ramach RPO w Sosnowcu. To pokazuje, że warto przygotowywać dobre projekty, gdyż to może zaprocentować w przyszłości” – powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

„Zwiększenie poziomu wsparcia dla inwestycji drogowych zrealizowanych przez samorządy lokalne w minionym okresie programowania RPO to dobra decyzja. Dzięki refundacji poniesionych kosztów będziemy mieć dodatkowe pieniądze w budżetach gmin i powiatów. Teraz naszym zadaniem będzie ich mądre wykorzystanie” – powiedział Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

 

Pełną listę projektów znajdziecie TUTAJ

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close