KrajRegion

IMGW: Nadciąga ocieplenie! W weekend nawet 26 stopni Celsjusza [POGODA]

Pod koniec tygodnia termometry mogą pokazać nawet 26 st. C – wynika z prognozy pogody, którą na najbliższy weekend przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W piątek, 7 maja, prognozowane jest ocieplenie, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 st. C. Na północy termometry pokażą ok. 8 st. C. „Nadal miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie niewykluczone burze” – pisze IMGW.

W sobotę, 8 maja, temperatura na północy kraju wzrośnie do 12 st. C, jedynie nad morzem nadal będzie ok. 10 st. C. Bardzo ciepło – nawet 23 st. C będzie jednak na południu.

W niedzielę, 9 maja, w całym kraju temperatura będzie powyżej 20 st. C, przy czym na południu – jak wskazuje IMGW – może ona osiągnąć nawet 26 st. C. „Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze” – informuje IMGW.

Źródło: Radio ZET, IMGW

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close