RegionSilesia Informacje

Interwencja policji w Siemianowicach Śląskich. Pijany chciał uwolnić kolegę [WIDEO]

W Siemianowicach Śląskich policjanci zostali wezwani do awanturującego się na klatce schodowej mężczyzny. Gdy sąsiadka zwróciła mu uwagę, uderzył ją w głowę butelką po piwie. Pijany 23-latek został zabrany do radiowozu. – Do samochodu podszedł znajomy 23-latka. Swoim zachowaniem utrudniał pracę mundurowym i nie stosował się do poleceń. Mężczyzna otworzył drzwi z radiowozu i szarpnął siedzącego w nim policjanta. Reakcja stróżów prawa była natychmiastowa i został on zatrzymany – informuje Tatiana Lukoszek, KMP Siemianowice Śląskie.

 

Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu. Jego młodszy kolega również był nietrzeźwy. Gdy starszy z mężczyzn wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu zarzut zmuszania mundurowych do zaniechania wykonywanych czynności służbowych i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Podejrzany przyznał się do winy. Prokurator ukarał go grzywną. Za popełnione przestępstwo grożą mu 3 lata więzienia.

 

Więcej na ten temat w Silesia Informacjach o godzinie 17.45 i 20.

 

Całą akcję nagrali mieszkańcy ulicy Sobieskiego i opublikowali ją w serwisie YouTube. Film trafił również na Wykop, gdzie internauci spierają się, czy interwencja policjantów była prawidłowa. Jakie jest Wasze zdanie? Zobaczcie wideo.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close