AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Podczas interwencji rzucił się na policjantów z maczetą. Był pijany

Policjanci zatrzymali 33-latka, który podczas interwencji rzucił się na nich z maczetą. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

W niedzielę 26 listopada 2017 roku przed godziną 2:00, dyżurny białostockiej komendy, otrzymał informację o zniszczeniu drzwi do jednego z mieszkań, w centrum Białegostoku. Pod wskazany adres, natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na miejscu interwencji, mundurowi w rozmowie z 37, 29 i 37-letnimi zgłaszającymi ustalili, że chwilę wcześniej sąsiad uszkodził drzwi do ich mieszkania i groził im pozbawieniem życia.

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia, policjanci usłyszeli bardzo głośne uderzenie w drzwi wejściowe do mieszkania. Po ich uchyleniu, na klatce schodowej, zauważyli rozzłoszczonego mężczyznę, który trzymał w dłoni maczetę o długości około metra.

Funkcjonariusze białostockiej patrolówki natychmiast wezwali napastnika do zachowania zgodnego z prawem, a w szczególności do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia. Ten jednak nie reagował na ich polecenia. Wręcz przeciwnie, zaczął iść w ich kierunku, wymachując przy tym maczetą. Na szczęście policjanci wykazali się opanowaniem i profesjonalizmem. Użyli wobec agresora środków przymusu bezpośredniego i sprawnie go obezwładnili.

Jak się okazało 33-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z białostockiej „jedynki”. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego białostoczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło: Policja Podlaska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close