Kategorie

Inwestor w Aquadromie? Co dalej z parkiem wodnym w Rudzie Śląskiej?

Dwie firmy chcą przejąć strefę fitness w rudzkim Aquadromie. Do spółki zostały złożone oferty w tej sprawie. To efekt toczącego się postępowania na zagospodarowanie i zarządzanie tą częścią obiektu. Negocjacje zaplanowano na początek maja. Firma, z którą zostanie podpisana umowa, uruchomi i przez co najmniej 7 lat będzie zarządzać strefą suchą. W tym czasie Aquadrom będzie otrzymywać będzie czynsz oraz część przychodu. Po zakończeniu spółka przejmie całość strefy wraz z wyposażeniem.

 

 

-Uruchomienie strefy fitness było moim priorytetem od momentu, kiedy objąłem funkcję prezesa Aquadromu – podkreśla Jacek Morek, prezes spółki. – Zależało mi, aby to spółka była zarządcą także tej strefy, jednak niestety nie posiada ona wystarczających środków finansowych na jej uruchomienie. Z powodu ich braku, w porozumieniu z władzami miasta, podjęliśmy decyzję o znalezieniu koncesjonariusza – dodaje.

 

 

Tzw. „strefa sucha” w rudzkim Aquadromie to przestrzeń o powierzchni ponad 1400 m². Obecnie znajduje się ona w stanie surowym. Pierwotnie miała zostać uruchomiona wraz z całością inwestycji, jednak z uwagi na brak środków do użytku oddana została główna – „wodna” – część Aquadromu. – Miejsce to ma ogromny potencjał. Jeżeli je zagospodarujemy to powstanie jedna z największych stref rekreacyjno – sportowych w regionie. Najważniejsze jest jednak to, by strefa ta w Aquadromie w końcu powstała, by spółka mogła złapać finansowy oddech – tłumaczy prezydent Grażyna Dziedzic.

 

 

Strefa fitness ma zostać zagospodarowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Decyzję o tej formule władze spółki podjęły po zakończonym w lutym dialogu technicznym z firmami zainteresowanymi jej prowadzeniem. – W postępowaniu zostały złożone dwie oferty. Na razie szczegółowo analizujemy dokumenty. W pierwszej dekadzie maja obędzie się pierwsze spotkanie, na którym będziemy negocjować warunki umowy. Najbardziej optymalnym okresem dla uruchomienia strefy fitness byłby październik tego roku – tłumaczy prezes Morek.

 

 

Budowa Aquadromu kosztowała 119 mln złotych. Obiekt w całości został wybudowany z pieniędzy pochodzących z kredytu, który poręczył rudzki samorząd. Zakończenie spłaty kredytu ma nastąpić w 2036 roku. Do tego czasu na ten cel w miejskim budżecie rezerwować trzeba 13 mln zł rocznie. Od chwili otwarcia obiekt odwiedziło ponad 850 tys. osób. Najwyższą frekwencję odnotowano w sierpniu 2014 r., kiedy przez miesiąc park wodny odwiedziło ponad 50 tys. klientów. <.>

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button