AlarmKrajRegion

Jak na filmie! Awionetka awaryjnie lądowała na autostradzie A4 [WIDEO]

Awionetka musiała awaryjnie lądować na autostradzie A4! Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby!

 

Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie na Podkarpaciu. – Na miejsce zostały wysłane trzy ciężkie wozy strażackie Lotniczej Służby Lotniskowej i jeden samochód techniczny. Pod dotarciu na miejsce okazało się, że nikomu nic się nie stało. Pilot i pasażer nie potrzebowali pomocy – powiedział Marcin Kołacz z Biura Prasowego Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.

Ze wstępnych informacji wynika, iż przyczyną lądowania była awaria silnika. – Takie informacje zgłaszał pilot do wieży kontrolnej – dodał Kołacz. Przyczyny zdarzenia ma wyjaśnić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Prawdopodobnie do awaryjnego lądowania doszło w czasie lotu szkoleniowego. Mały, ultralekki samolot należy do jednej z prywatnych szkół lotniczych.

Na miejscu awaryjnego lądowania pracują służby. Po awaryjnym lądowaniu awionetki na autostradzie A4 w pobliżu Rzeszowa nie ma już utrudnień dla kierowców.
(źr: IAR/TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close