Region

Jak przetrwać upały w Sosnowcu?

W najbliższych dniach upały dadzą się nam we znaki. Temperatury przekraczać będą trzydzieści stopni Celsjusza. Dlatego Sosnowieckie Wodociągi zdecydowały się ustawić na Placu Stulecia saturator.

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Każdy, kto będzie przechodził w okolicach pomnika Jana Kiepury będzie mógł za darmo napić się wody – do wyboru z sokiem lub bez. -Woda, z której zasilane są kurtyny i saturator spełnia wszelkie normy i wytyczne w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i pochodzi z sieci miejskiej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Saturator będzie dostępny od wtorku, 11 czerwca do soboty 15 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00. W niedzielę będzie gasił pragnienie uczestników koncertu „Dzień Wolności i Solidarności”, który odbędzie się na Placu Papieskim. W ten sposób Sosnowiec uczci 20. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do stolicy Zagłębia oraz 100. rocznicę wybuchu I powstania styczniowego.

Jeżeli wysokie temperatury będą utrzymywały się w przyszłym tygodniu, saturator Sosnowieckich Wodociągów powróci na Plac Stulecia.

Specjalnie dla mieszkańców Wodociągi ustawiły też na Patelni, kolejną, szóstą kurtynę wodną. W Sosnowcu działają kurtyny wodne: dwie w Parku Sieleckim (na głównym placu oraz od strony ul. Legionów), obok sali koncertowej „MUZA” (ul. Warszawska) w Parku Środula oraz w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Kurtyny są uruchamiane każdorazowo w przypadku, gdy temperatura w cieniu przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Jak przetrwać upały w Sosnowcu? (fot.UM Sosnowiec)
Jak przetrwać upały w Sosnowcu? (fot.UM Sosnowiec)

 

źr. UM Sosnowiec

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close