AlarmKrajRegionŚwiatWiadomość dnia

W Jaworznie ludzi zamkną w gigantycznej bańce mydlanej! To ma być rekord Guinnessa [WIDEO]

Ponad 370 osób w jednej bańce mydlanej, to wciąż nie pobity rekord z Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz rekord zamierza odebrać Rosjanom Jakub Bochenek, który planuje zamknąć w bańce mydlanej 500 osób.

 

Bicie rekordu odbędzie się 14 stycznia w Jaworznie, podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. -Wyzwanie jest dosyć spore, bo jest trochę ograniczeń. Mam nadzieję, że się uda. Nie jest tak, że to jest formalność i na pewno ten rekord uda się pobić, ale mam nadzieję, że jednak tak będzie – mówi Jakub Bochenek z firmy Tuban Bańki.

Ponad 370 osób w jednej bańce mydlanej, to wciąż nie pobity rekord z Księgi Rekordów Guinnessa. Rekord bańki mydlanej chcą teraz pobić w Jaworznie

 

A będzie się to wszystko działo w galerii handlowej, która jest współorganizatorem wydarzenia. -Tak naprawdę co roku szuka się szalonych pomysłów, bo wiadomo, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jazda bez trzymanki i szukamy nie tylko fajnych wykonawców, nie tylko ciekawych pokazów artystycznych, ale też czegoś, co ściągnie ludzi i spowoduje, że chętniej wesprą ten szczytny cel – mówi Agnieszka Jurkiewicz z galerii handlowej Galena.

Ponad 370 osób w jednej bańce mydlanej, to wciąż nie pobity rekord z Księgi Rekordów Guinnessa. Rekord bańki mydlanej chcą teraz pobić w Jaworznie

Pomysł bicia rekordu pojawił się w jaworznickim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. -Gramy od 25 lat. Za każdym razem zbieramy pieniądze przez wolontariuszy. W tym roku będzie to 190 uczniów z różnych szkół oraz ludzi dorosłych – mówi Mirosława Matysik, szefowa jaworznickiego sztabu WOŚP.

 

W biciu rekordu Guinnessa w zamykaniu osób w bańce mydlanej może wziąć udział każdy. Wystarczy spełnić jeden warunek – mieć co najmniej 153,5 centymetra wzrostu.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close