AlarmRegionWiadomość dnia

Jaworzno: Polowanie na dziki między blokami na osiedlu! [WIDEO] Odstrzał prowadzony był prawidłowo?

Polowanie na dziki na środku osiedla? Takie sceny rozegrały się w Jaworznie. Na jednym z osiedli, między blokami prowadzono odstrzał dzików. Mieszkańcy zastanawiają się, czy aby na pewno w zgodzie z przepisami.

 

Niektórzy mieszkańcy osiedla w Jaworznie nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Pod ich oknami odbył się odstrzał dzików. Wykonała go firma wynajęta przez Urząd Miejski w Jaworznie. -Byłam w domu, w tym czasie takie strzelanie było. Po prostu dość głośne. Ja mówię – co się dzieje? Potem córka przychodzi i mówi właśnie, że tutaj strzelali do dzika – mówi Aleksandra Oleszko, mieszkanka Jaworzna.

Niektórzy mieszkańcy osiedla w Jaworznie nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Pod ich oknami odbył się odstrzał dzików

Właściciele firmy wykonującej odstrzał nie chcieli komentować sprawy przed kamerą. Skierowali nas do Urzędu Miejskiego. Z kolei urzędnicy tłumaczą, że dziki są agresywne i stwarzają zagrożenie, a odstrzał redukcyjny jest jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu. -Działania są drastyczne i zagrożenie jakieś tam oczywiście istnieje, ale jest ono minimalizowane poprzez dobrą koordynację, współpracę wszystkich służb. Tam strzelec nie jest sam, jest obstawiony przez służby mundurowe – mówi Bartosz Nowak, z wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludności w Jaworznie.

Polowanie na dziki na środku osiedla? Takie sceny rozegrały się w Jaworznie. Na jednym z osiedli, między blokami prowadzono odstrzał dzików

Sytuacją oburzeni są członkowie Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym. -Wykonywanie polowania, strzelanie do zwierząt, które nie stanowią zagrożenia z odległości kilku metrów od osób, które są za szybami, to jest coś, co nie powinno w ogóle mieć miejsca – mówi Rafał Gaweł z Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym.

Fundacja zapowiedziała, że złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na osiedlu w Jaworznie odstrzelonych zostało 7 dzików. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close