KrajRegionSport

Jednoczą się wszyscy. Trwa zbiórka środków dla Ryszarda Szurkowskiego. Legendarny kolarz jest sparaliżowany

Ryszard Szurkowski, sparaliżowany po wypadku – nie zostaje sam ze swoim dramatem. Pomoc dla legendarnego polskiego kolarza napływa coraz szerszym strumieniem.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Mimo iż prosił i nie chciał informować opinii publicznej o swoich problemach – kiedy tylko informacja wyciekła, spowodowała w świecie wirtualnym viral, a w tym rzeczywistym – ogromną i wciąż rosnąca falę pomocy.

W czerwcu tego roku Ryszard Szurkowski uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu weteranów „Rund um Koeln„. Doznał obrażeń rdzenia kręgowego i twarzy. Przeszedł szereg operacji, ma porażenie czterech kończyn.

Na początku legendarny kolarz nie chciał informować o swoich problemach opinii publicznej, ale po namowach przyjaciół zmienił zdanie. W zbiórce środków na rzecz sparaliżowanego Szurkowskiego biorą udział nie tylko kibice i środowisko kolarskie.

Jak poinformował na Twitterze, Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, w pomoc włączy się również Fundacja PKN Orlen.

(TVP Sport/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close