RegionWiadomość dnia

Jedziesz na ferie? Sprawdź za darmo swój samochód. Na badania zaprasza policja

29 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe w woj. śląskim. Z tej okazji zabrzańska policja wraz z kilkoma stacjami diagnostycznymi zaprasza kierowców do skorzystania z darmowego sprawdzenia stanu technicznego samochodu przed wyruszeniem w trasę.

 

Jedziesz na ferie? Sprawdź za darmo swój samochód. Na badania zaprasza policja

-Zainteresowanie sprawdzeniem jest bardzo duże. Sprawdzamy przede wszystkim stan techniczny zawieszenia, amortyzatorów i kompletność świateł oraz układ hamulcowy – mówi Szczepan Stachulak diagnosta.

Może się okazać, że sprawdzenie pojazdu uchroni kierowcę i pasażerów przed wypadkiem. -Źle ustawione światła – za wysoko, bądź za nisko, w tych warunkach pogodowych, kiedy zmierzch o tej porze roku zapada dużo szybciej, ograniczają naszą widoczność. Światła ustawione zbyt wysoko powodują oślepienie kierowcy jadącego z naprzeciwka, a zbyt nisko nie pozwalają nam zauważyć pieszego – mówi sierż. szt. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jedziesz na ferie? Sprawdź za darmo swój samochód. Na badania zaprasza policja

Sprawdzenie pojazdu trwa tylko chwilę, a co ważne – jest bezpłatne. -Samochód jak najbardziej sprawny, gotowy do ferii – mówi po kolejnej kontroli diagnosta. Z bezpłatnego sprawdzenia samochodu można skorzystać od 25 do 27 stycznia w trzech stacjach diagnostycznych w Zabrzu: przy ulicach: Nad Kanałem 35, Hermisza 12 i Pawliczka 22a.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close