RegionWiadomość dnia

Jedziesz za szybko? Musisz …wejść do karetki! Co się dzieje w Dąbrowie Górniczej? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwsza pomoc zamiast mandatu – policjanci z Dąbrowy Górniczej za przekroczenie prędkości proponują krótki instruktaż. –Już wolałabym szkolić się, niż ten mandat zapłacić – przyznaje Mirosława Wieczorek, mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Takich osób jak pani Mirosława jest wiele. Sprawcy wykroczeń drogowych nie chcą płacić mandatów, w zamian muszą brać udział w szybkim kursie pierwszej pomocy. –Kierowcy mają bardzo małą wiedzę na temat pierwszej pomocy. Ich wiedza ogranicza się do wezwania służb. Kierowcy boją się podejść do tych poszkodowanych, boją się zareagować – mówi Dawid Kulig, ratownik.

 

Mandat za przekroczenie prędkości może kosztować nawet 500 złotych. W skrajnych przypadkach kierowca traci uprawnienia do prowadzenia samochodu. Nic dziwnego, że mało kto decyduje się na mandat, chociaż niektórzy ze szkoleniem mają problem. -Wczoraj kierowca przy ul Sobieskiego miał trochę obiekcje i wolałby ten mandat zapłacić, aczkolwiek jakoś wybrnął z sytuacji i wybrał szkolenie – mówi asp. Sztab. Mariusz Miszczyk, KMP Dąbrowa Górnicza. Akcja dąbrowskiej drogówki potrwa do piątku, 8 września. Policjantom pomagają ratownicy medyczni z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close