RegionWiadomość dnia

Jeśli ktoś wybiera się do Babiogórskiego Parku Narodowego to napotka ograniczenia

Na terenie BgPN szlaki turystyczne są otwarte z wyjątkiem Akademickiej Perci. Wszystkich wybierających się na Babią Górę władze parku proszą o zachowanie ostrożności na szlakach.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

– Szlaki na Babiej Górze bardzo śliskie z powodu oblodzenia, pod 2-5 cm warstwą śniegu jest lód. – czytamy we wczorajszym komunikacie  na oficjalnej stronie Babiogórskiego Parku Narodowego.  Dzisiaj jak informuje GOPR, śniegu jest jeszcze więcej bo od 5 do 30 cm. Co więcej spod śniegiem mogą się znajdować niebezpieczne dla turystów płaty lodu.

– Prosimy o wstrzymanie się z wychodzeniem na babiogórskie szlaki do czasu poprawy warunków pogodowych i terenowych. Decyzją dyrektora BgPN od dnia 05.01.2021 szlak żółty na odcinku od schroniska na Markowych Szczawinach na Diablak tzw. Perć Akademicka zostaje zamknięty dla ruchu turystycznego do odwołania. –  czytamy dalej. 

źródło: Babiogórski Park Narodowy / GOPR

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister zdrowia się nie patyczkuje. Ogromna kara za szczepienia aktorów poza kolejką!

W przyszłym tygodniu testy nauczycieli. Czy powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od ich wyników?

Zadźgała partnera na oczach dzieci? Krwawa jatka w Dąbrowie Górniczej [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close