Kamil Stoch wygrał w Wiśle! Polak liderem Pucharu Świata! [ZDJĘCIA]

Już po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince Kamil Stoch objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał do końca zawodów. Polak, który startował z niższej belki o numerze trzy, poszybował na 133 metr i uzyskał łączną notę 139,1 punktu.

Drugie miejsce na półmetku zawodów zajmował rekordzista wiślańskiego obiektu – Stefan Kraft. Austriak wylądował dokładnie w tym samym miejscu co Kamil, ale ze względu na dłuższy najazd otrzymał niższą notę i tracił do Polaka 3,4 punktu. Trzecią lokatę po pierwszej serii zajmował kolejny Austriak – Michael Hayboeck. Zawodnik z 45. numerem zakończył swoją próbę na 130 metrze, zapisując na swoim koncie 128,5 punktu.

Awans do finału wywalczyło jeszcze pięciu reprezentantów Polski. Na piątej pozycji po skoku na odległość 126,5 metra znajdował się Piotr Żyła. 13. lokatę zajmował Maciej Kot, który lądował na 122,5 metrze. 15. był Stefan Hula (126 metrów), 22. lokatę zajmował Jan Ziobro (125 metrów), a Dawid Kubacki uzyskał 120,5 metra i został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Spadek o dwa oczka w końcowej klasyfikacji konkursu zaliczył Piotr Żyła. Wiślanin ostatecznie zakończył konkurs na siódmym miejscu. W stosunku do pierwszej rundy awansował w klasyfikacji Maciej Kot. Czwarty zawodnik 65. Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na dziewiątej pozycji. Pozostali Polacy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. 19. był Jan Ziobro, 20. Stefan Hula, a 21. Dawid Kubacki.

Dzięki wygranej w wiślańskim konkursie Kamil Stoch został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma w tej chwili 42 punkty przewagi nad drugim Domenem Prevcem.